Atrakcje

Kołobrzeg to największe i najpopularniejsze uzdrowisko na polskim wybrzeżu, leżące w województwie zachodniopomorskim, wśród nadmorskich lasów, u ujścia rzeki Parsęty do Morza Bałtyckiego.

Przez cały rok wypoczywają tu rzesze turystów. Latem korzystają z kąpieli słonecznych oraz morskich. Poza sezonem letnim sprowadza ich tu bogate w jód czyste powietrze i leczniczy klimat.

Walory lecznicze Kołobrzegu sprawiają, że do miasta chętnie ściągają kuracjusze, nie tylko z Polski ale także z zagranicy – głównie Skandynawowie i Niemcy. Leczy się tu przede wszystkim choroby górnych dróg oddechowych, krążenie i choroby stawów.

Historia Kołobrzegu sięga VIII wieku, kiedy istniała tu osada znana z pozyskiwania soli z solanek. Prawa miejskie Kołobrzeg uzyskał w kolejnym stuleciu, wtedy też pojawił się tu pierwszy gród. Historia Kołobrzegu jako uzdrowiska ma swoje początki w 1830 r., kiedy to otwarto tu pierwszy zakład kąpieli solankowych i przed nadmorskim miastem pojawiła się zupełnie nowa perspektywa.

W walkach o miasto w 1945 roku zniszczone zostały niemal wszystkie ośrodki uzdrowiskowe. Jednak pod koniec lat 50. przyjmowano tu już tysiące kuracjuszy.

Do odwiedzenia Kołobrzegu zachęcają też jego liczne zabytki. Wśród nich są m.in. latarnia morska, gotycka Bazylika Mariacka czy neogotycki Ratusz. Warto zobaczyć również pozostałości umocnień twierdzy kołobrzeskiej.

Kołobrzeg jest doskonałym miejscem do aktywnego spędzania czasu. Rozbudowana sieć ścieżek rowerowych daje możliwość odbywania wspaniałych wycieczek wśród malowniczych krajobrazów, wzdłuż Morza Bałtyckiego. W Kołobrzegu  organizowane są także spływy kajakowe, a miłośnicy żeglarstwa mogą skorzystać z licznych ofert firm organizujących rejsy oraz czarterujących  jachty.

Amfiteatr w Kołobrzegu

Latarnia w Kołobrzegu

Muzeum Oręża Polskiego
w Kołobrzegu

Dziki zachód
Park Rozrywki

Rejsy po Bałtyku

Zarezerwuj teraz!

Rezerwuję