Atrakcje

Kołobrzeg to największe i najpopularniejsze uzdrowisko na polskim wybrzeżu, leżące w województwie zachodniopomorskim, wśród nadmorskich lasów, u ujścia rzeki Parsęty do Morza Bałtyckiego.

Przez cały rok wypoczywają tu rzesze turystów. Latem korzystają z kąpieli słonecznych oraz morskich. Poza sezonem letnim sprowadza ich tu bogate w jód czyste powietrze i leczniczy klimat.

Walory lecznicze Kołobrzegu sprawiają, że do miasta chętnie ściągają kuracjusze, nie tylko z Polski ale także z zagranicy – głównie Skandynawowie i Niemcy. Leczy się tu przede wszystkim choroby górnych dróg oddechowych, krążenie i choroby stawów.

Historia Kołobrzegu sięga VIII wieku, kiedy istniała tu osada znana z pozyskiwania soli z solanek. Prawa miejskie Kołobrzeg uzyskał w kolejnym stuleciu, wtedy też pojawił się tu pierwszy gród. Historia Kołobrzegu jako uzdrowiska ma swoje początki w 1830 r., kiedy to otwarto tu pierwszy zakład kąpieli solankowych i przed nadmorskim miastem pojawiła się zupełnie nowa perspektywa.

W walkach o miasto w 1945 roku zniszczone zostały niemal wszystkie ośrodki uzdrowiskowe. Jednak pod koniec lat 50. przyjmowano tu już tysiące kuracjuszy.

Do odwiedzenia Kołobrzegu zachęcają też jego liczne zabytki. Wśród nich są m.in. latarnia morska, gotycka Bazylika Mariacka czy neogotycki Ratusz. Warto zobaczyć również pozostałości umocnień twierdzy kołobrzeskiej.

Kołobrzeg jest doskonałym miejscem do aktywnego spędzania czasu. Rozbudowana sieć ścieżek rowerowych daje możliwość odbywania wspaniałych wycieczek wśród malowniczych krajobrazów, wzdłuż Morza Bałtyckiego. W Kołobrzegu  organizowane są także spływy kajakowe, a miłośnicy żeglarstwa mogą skorzystać z licznych ofert firm organizujących rejsy oraz czarterujących  jachty.

Amfiteatr w Kołobrzegu

Latarnia w Kołobrzegu

Muzeum Oręża Polskiego
w Kołobrzegu

Dziki zachód
Park Rozrywki

Rejsy po Bałtyku

Wybierz jedną z lokalizacji

Bliżej Morza

Apartamenty Bliżej Morza położone są w odległości 400 metrów od plaży, w Dzielnicy Uzdrowiskowej Kołobrzegu, w sąsiedztwie luksusowych hoteli i ośrodków zapewniających dostęp do najlepszej bazy SPA, basenów, kortów tenisowych, restauracji i klubów. W pobliżu znajduje się park nadmorski, promenada oraz ścieżka rowerowa, będąca częścią trasy Via Baltica. Na miejscu znajduje się sala fitness, taras słoneczny, rowerownia oraz ogólnodostępny parking.zobacz więcej
ceny już od 199zł

Kasprowicza

Apartamenty Kasprowicza 20 położone są w uzdrowiskowej części Kołobrzegu, w odległości 400 metrów od szerokiej, piaszczystej plaży, w sąsiedztwie luksusowych hoteli i ośrodków wypoczynkowych zapewniających dostęp do najlepszej bazy SPA, basenów, kortów tenisowych, restauracji i klubów. W pobliżu znajduje się park nadmorski, promenada oraz ścieżka rowerowa, będąca częścią trasy Via Baltica. Na miejscu znajduje się rowerownia oraz prywatny parking.zobacz więcej
ceny już od 199zł

Nadmorskie Tarasy

Apartamenty Nadmorskie Tarasy położone są 150 metrów od morza, w samym sercu kołobrzeskiego portu, w otoczeniu największych atrakcji miasta, tj. latarni, molo, bulwaru, portu, alei nadmorskiej. Na miejscu znajduje się całoroczny kompleks rekreacyjny, w skład którego wchodzą: basen kryty, jacuzzi, sauna fińska i parowa, basen dziecięcy, strefa fitness oraz bawialnia. Latem na zewnątrz działają basen typu infinity oraz brodzik. Obiekt dysponuje także tarasem słonecznym z leżakami oraz prywatnymi parkingami. W budynku znajdują się liczne restauracje.zobacz więcej
ceny już od 199zł

Polanki Park

Apartamenty Polanki Park to nowoczesny kompleks rekreacyjny, położony w odległości 350 metrów od pięknej, piaszczystej plaży. W skład kompleksu wchodzą: basen kryty, basen dziecięcy, jacuzzi, sauna, sala fitness oraz kryta bawialnia - miejsce rekreacji dla całej rodziny, czynne przez cały rok. Latem na zewnątrz działa brodzik z mini zjeżdżalnią dla dzieci. Dla najmłodszych gości dostępne są również dwa zewnętrzne place zabaw. W obiekcie działają restauracja oraz wypożyczalnia rowerów. Na miejscu znajduje się ogólnodostępny parking.zobacz więcej
ceny już od 199zł

Dokonaj rezerwacji już teraz!

Zostały ostatnie wolne terminy w roku 2020

REZERWUJĘ